Dlaczego Kraków?

Szanowni Goście,

Dlaczego warto odwiedzić Kraków? Miasto już wielokrotnie zostało wyróżniane w plebiscytach jako najlepsze miejsce turystyczne…wiemy wszyscy piękny Rynek Główny, wspaniały zamek Królewski na Wawelu, dzielnica Kazimierz, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem…do tego bliskość unikatowej Kopali Soli w Wieliczce czy Bochni, możliwość zwiedzenia Obozu Koncentracyjnego w Oświęcimiu i wiele innych…to wszystko ważne punkty dla których warto zawitać do naszego miasta.

Jednak tutaj chcielibyśmy zwrócić Państwa jako naszych unikatowych i cennych Gości na uroki Krakowa może trochę mniej oczywiste ale naszymi oczami to właśnie one sprawiają, iż Kraków jest taki wyjątkowy. 

A MOŻE LOT BALONEM? Jedyny w swoim rodzaju punkt widokowy. Panoramę Krakowa można oglądać z lotu ptaka. Balon znajduje się na uwięzi, jednorazowo może z niego korzystać 30 osób. Unosi się na wysokość 185 m. Zlokalizowany jest nad rzeką Wisłą, w bliskim sąsiedztwie Zamku Wawel. Ceny: od poniedziałku do piatku- bilet normalny 38 PLN/osoba. W Soboty, Niedziele oraz świeta: 45 PLN/osoba. Polecamy!

                       

Pchli targ ze starociami, okrąglak z zapiekankami, używane książki, kwiaty, warzywa i ludzki gwar. PLAC NOWY. Następna propozycja dla naszych Gości, pragnących poznać kolejny kawałek pięknego Krakowa. Ten niewielki plac na Kazimierzu (około 15 minut spacerkiem od Hotelu Rezydent) stał się centrum nocnego życia w Krakowie. Prawie we wszystkich otaczających plac kamienicach znaleźć można pub, kawiarnię czy restaurację. Plac Nowy funkcjonuje w dni powszednie jako targ gdzie można kupić zarówno warzywa jak i cenne antyki. To także miejsce różnych festiwali i imprez. Odbywają się tu m.in. imprezy w ramach Festiwalu Kultury Żydowskiej(koncert na dachu Okrąglaka), czy też Festiwal Zupy.

      

      

Zaledwie 5 minut spaceru dzieli Gości Hotelu Rezydent, od jednego z bardzo wielu pięknych miejsc w Krakowie. Cudowny „salon miejski”, który secesyjnym stylem nawiązuje do otaczających go kamienic - Plac Szczepański. Główną jego ozdobą jest multimedialna fontanna wyposażona w system nagłaśniający i specjalne lampki a o niepowtarzalną atmosferę zadbają otaczające ten bardzo oryginalny kształtem wodotrysk, nieprawdopodobnie klimatyczne restauracje . Gorąco polecamy!

      

Nowy szlak w Startym Podgórzu - „Szlak Pamięci Getto 1941-1943”.  

Siedem tablic informujących o przebiegu Szlaku odsłonięto w niedzielę na budynkach w krakowskiej dzielnicy Podgórze. Getto istniało tam od marca 1941 roku do marca 1943 roku. Na każdej tablicy znajduje się mapa szlaku oraz krótka informacja o danym miejscu w trzech językach: polskim, hebrajskim i angielskim. Celem projektu jest zachowanie pamięci o żydowskich współobywatelach Krakowa, zgładzonych przez hitlerowców w latach II wojny światowej oraz upamiętnienie miejsc znajdujących się na obszarze dawnego getta . W przyszłości planowane jest poszerzenie Szlaku Pamięci Getto 1941-43 o kolejne tablice. Poniżej przedstawiamy przystanki nowego szlaku: 1.Rynek Podgórski 1 - w latach 1941-1943 na początku ulicy Limanowskiego znajdowała się główna brama getta. W tym budynku w latach 1941-1942 miała swoją siedzibę Rada Żydowska (Judenrat), powołana przez okupanta i realizująca jego zarządzenia. 2.Limanowskiego 15a - w tym budynku w latach 1941-1942 znajdował się Dom Starców Żydowskich. W czasie akcji wysiedlenia 28 października 1942 r. okupanci niemieccy rozstrzelali jego pacjentów oraz dyrektora Jakuba Kranza; 3.Rękawka 30 – w tym miejscu, w dawnym budynku szkolnym Stowarzyszenia Talmud Tora, w 1940 r. dr Aleksander Bieberstein uruchomił Szpital Zakaźny, który w 1941 r. znalazł się w granicach getta; 4.Dąbrówki 4/ul. Janowa Wola 13 – w tym miejscu w 1942 r. okupanci niemieccy zamordowali grupę starszych osób, m.in. znanego malarza Abrahama Neumanna i poetę Mordechaja Gebirtiga; 5.Józefińska 18 - w tym budynku w latach 1941-1943 znajdowała się siedziba Żydowskiej Samopomocy Społecznej. W pobliżu, w budynku nr 22 funkcjonował Dzienny Dom Opieki dla dzieci w wieku 6-14 lat. Podczas likwidacji getta w marcu 1943 r. okupanci niemieccy wymordowali wszystkie przebywające w nim dzieci; 6.Józefińska 14/ul. Węgierska 18 - w tym budynku w latach 1941-1943 znajdował się Szpital Żydowski. Podczas likwidacji getta w marcu 1943 r. okupanci niemieccy wymordowali wszystkie osoby przebywające w szpitalu; 7.Józefińska 10/12 - w tym miejscu w latach 1941-1942 znajdował się Urząd Pracy, skąd kierowano Żydów do prac przymusowych. W budynku mieścił się też w latach 1941-43 szpital dla przewlekle chorych i rekonwalescentów, prowadzony przez dr. J. Aleksandrowicza i dr. B. Bornsteina.

     

     

Czas na zakupy! Bardzo często nasi Goście pytają nas o miejsca do których mogą udać się na zakupy. Pytają o duże centra handlowe w których mogą znaleźć popularne marki polskie jak i zagraniczne czy też uwielbiane wszędzie sieciówki. Przedstawiamy zatem najbliższe, największe i najlepsze (według nas) miejsca na udane zakupy. 1.Galeria Krakowska została otwarta dla Gości w 2006 roku błyskawicznie stając się najpopularniejszym obiektem handlowym w całej Małopolsce. To krakowski wyznacznik mody, stylu i elegancji. Położona jest w samym sercu Krakowa, w bezpośrednim sąsiedztwie Rynku Głównego(około 10-15 minut spacerkiem od Hotelu Rezydent). Dzięki świetnemu połączeniu z Dworcem Głównym PKP i autobusowym, z linią komunikacji miejskiej, z portem lotniczym Balice oraz największemu w centrum parkingowi jest najdostępniejszym miejscem Krakowa i turystyczną bramą miasta. 2.Galeria Kazimierz – położona około 30 minut spacerem od Rynku Głównego. Wyjątkowa atmosfera oraz bogata oferta 130 sklepów to podstawa udanych zakupów. Znaleźć w niej można atrakcyjne marki w tym: Zara, H&M, C&A, Reserved, KappAhl, Wrangler, Mango Intimissimi, Cropp Town, Quicksilver, Stradivarius, Springfield, Tatuum, United Colors Of Benetton czy Vistula. Po zakupach relaks można znaleźć w kinie lub jednej z wielu restauracji i kawiarni. 3. Bonarka City Center, nowe centrum miejskie, została otworzona w 2009 roku. Oddalona od naszego Hotelu około 20 minut drogi taksówką .BCC jest współczesną interpretacją sieci miejskich ulic i placów handlowych. Bonarka to miejsce szczególne w pejzażu przemysłowego Krakowa. Jest częścią Podgórza, historycznej dzielnicy Krakowa, leżącej na południowym brzegu Wisły. Po udanych zakupach relax znajdziesz w kinie lub przyjemnych kawiarniach czy restauracjach. Którą z powyższych galerii handlowych oceniamy najlepiej? Każda z nich ma swoje zalety: Galeria Krakowska jest stosunkowo dużym obiektem położonym najbliżej naszego Hotelu. Jej konstrukcja jest oparta na planie prostokąta więc jej „zwiedzanie” jest stosunkowo łatwe. Galeria Kazimierz to jeden z pierwszych obiektów o tej powierzchni jaki powstał w Krakowie.Od początku bardzo lubiana- jej urokliwy klimat sprawia że zakupy są zawsze udane. I ostatnie rekomendowane przez nas centrum handlowe Bonarka- największa powierzchnia, największa ilość sklepów, kilka sal kinowych, restauracje, kawiarnie, supermarket. Czegóż chcieć więcej ? Udanych zakupów! 

     

     

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij