O hotelu

Hotel Rezydent położony  jest przy ul. Grodzkiej 9, będącej częścią historycznego Traktu Królewskiego, zaledwie 15 metrów od Rynku Głównego, w zabytkowych kamienicach z przełomu XIV i XV wieku, wpisanych na listę zabytków miasta Krakowa w latach 1966 i 1967.

Hotel Rezydent gwarantuje kameralny klimat, atrakcyjne położenie, ale przede wszystkim wysoki poziom oferowanych usług.  Pomocna i przyjacielska obsługa dołoży wszelkich starań, aby pobyt w naszym hotelu i mieście Krakowie na długo pozostał w pamięci wszystkich naszych Gości.

Ciekawostką historyczną jest fakt, iż  w kamienicy pod numerem 9 w XV wieku mieszkała Jadwiga – siostra Wita Stwosza, rzeźbiarza, twórcy Ołtarza Mariackiego.

Zaś w kamienicy pod nr 5, która została zbudowana w XV wieku, w sali tylnej na pierwszym piętrze zachowały się kamienne wsporniki wnęk. Na jednym z nich widoczne są: data oraz gmerk właściciela J. Scholfeldra. Na początku XIX wieku sala ta została ozdobiona klasycystycznym fryzem roślinnym. Przedstawia on motywy ptaków i kwiatów.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij